Akce na duben

Plavecký výcvik – pro děti ze tříd Motýlků a Včeliček

Celkem proběhne 11 lekcí (pátky 10. 00 – 10. 45 hod.). Začínáme v pátek 12. 4. 2024

· 9. 4. 2024 od 9. 30 hodin Divadlo Di - pohádka O Šípkové Růžence

· 11. 4. 2024 od 9. 00 – 10. 00 hodin - Den otevřených dveří pro nové zájemce, kteří zvažují nástup do naší mateřské školy ve školním roce 2024/25

· 16. 4. 2024 – výlet na „Hučák“ do Hradce Králové předškolní třídy Včeliček a Motýlků. Děti si prohlédnou nejen technicky, ale i umělecky zajímavou stavbu vodní elektrárny s turbínovou stanicí, nový most a jez.

Dostavte se s dětmi v tento den nejdéle do 6. 45 hodin.

Doprava: Děti pojedou vlakem.

S sebou: batůžek s nápojem v uzavíratelné lahvi, svačinku dodáme v MŠ

· 17. 4. 2024 od 10. 30 hodin – Jarní ekologická pohádka v podání Anety Vavřinkové

· 23. 4. 2024 - dopolední program Hledání pokladu ke dni Země „Šipkovaná na téma Vesmír“;

· 25. 4 2024 od 9. 30 hodin - vystoupení Psí show s paní Alenou Smolíkovou

· 29. 4. 2024 - Čarodějnický rej

Prosíme rodiče v zájmu silnějšího prožitku a zvýšení atraktivity této akce o zajištění čarodějnických kostýmů pro děti. Děti mohou dorazit v kostýmu již ráno. Fantazii se meze nekladou.

V případě nepříznivého počasí budou akce Hledání pokladu či Čarodějnický rej přesunuty na jiný vhodný termín.

Třída Motýlci a předškolní děti ze třídy Včeliček se zaměří v Malé technické univerzitě na téma Malý zpracovatel odpadů

· 30. 4. 2024 – školní výlet do Hvězdárny a do Královéhradeckých lesů v Hradci Králové – odjezd od mateřské školy v 7. 15 hodin.

Mravenečci, Berušky, Včeličky a Motýlci navštíví planetárium.

Prosíme rodiče, aby se děti v tento den dostavily do školky do 7. 00 hodin. Vyjíždíme autobusem v 7. 15 hodin. Děti zhlédnou tematický film a poté se zúčastní prohlídky Planetária.

Výlet pro děti ze třídy Světlušky

Jelikož je program v Planetáriu vhodný pro starší děti, tak děti ze třídy Světlušek navštíví na dopoledne Královéhradecké lesy. Královéhradeckými lesy vede unikátní pohádková stezka plná příběhů, které skrývají mnoho lesních ponaučení a tajemství. Trasa dlouhá přibližně 2,5 km se vine od Mazurovy chalupy a končí u rybníka Výskyt. Děti se v krásné přírodě postupně seznámí s pohádkami a postavičkami výtvarnice a spisovatelky Marty Pohnerové, jako například drak Větvička, kouzelník Šišule či borůvková víla. Jednotlivé pohádky na panelech doprovází postavičky vyřezané místním řezbářem.

Do batůžku dejte dětem, prosím, nápoj v uzavíratelné lahvi a pláštěnku, popř. nepromokavou bundu. Děti budou mít zajištěnou svačinku s sebou.

Děkuji za spolupráci, Bc. Pavlína Drabiková